Výlety

Kam na výlet v okolí Přebuzi?

 Máme pro vás několik tipů na zajímavé výlety v Krušných Horách poblíž naší roubenky.

Cyklistika

Přímo od chalupy můžete nasednou na kolo a vyrazit po síti cyklotras, které vás provedou přírodním parkem Přebuz na vrcholcích Krušných Hor. Příjemným zjištěním jistě bude, že ačkoliv jste v nadmořské výšce 900 m, tak po vrcholových partiích cestujete bez větších výškových převýšení. Proto je cyklistika po hřebeni Krušných Hor oblíbená i pro rodiny s dětmi, nebo starší cyklisty. Na cyklostezky v České části navazuje přilehlá síť dobře udržovaných cyklotras v Německé části, do které je možné se volně dostat po lesních cyklotrasách.

Běžky

Lyže se u nás nasazují přímo u dveří roubenky. Přebuz je napojena na síť udržovaných běžeckých tratí a je  na Krušnohorské lyžařské magistrále ( pravidelně udržovaná trasa pro Skate i stopy na klasiku ). Přilehlá Německá část skiareálu Carlsfeld je vzdálena jen půlhodinku cesty na lyžích a nabízí další desítky možných okruhů na dobře udržovaných běžeckých trasách.

Sjezdování

Na protějším svahu můžete mít pod dohledem z oken roubenky své děti, které se zabaví na malém dětském vleku, jde však jen o minivlek pro nejmenší s délkou sjezdu 60 m. Opravdové sjezdování na vás čeká ve Skiareálu Bublava s několika sjezdovkami, vzdáleném 9 km, nebo můžete na sjezdovky vyrazit přímo do nejnavštěvovanějšího centra na Klínovci a Plešivci vzdáleném 29 km.

Pěší turistika

Krušné Hory nabízejí pestrou síť značených turistických tras. Začít můžete na zelené značené trase, která vede přímo kolem roubenky. Povede vás lesem i horskými rašeliništi, budete se kochat krásnými výhledy z nedalekého Špičáku (991m) a cestou můžete obdivovat pozůstatky po dávném dolovaní.

Horská Přebuz pro fajnšmekry

Pro zájemce o geologii, mineralogii a hornictví lze přímo s majitelem roubenky sjednat komentované vycházky do okolí. Trasy vedou přes nejzajímavější místa, které v turistyckých mapách nenajdete. U jednotlivých stanovišť jsou zastávky s odborným komentářem. Mimo klasickou hornickou činnost je možné obdivovat i pozůstatky těžby rašeliny, nebo  důmyslnou výstavbu vodních náhonů ( nejdelší 6 km )

Plavání

Zahrada roubenky sousedí s horským potokem a malým rybníkem, pro osvěžení v horkém letním dni můžete skočit do vody rozběhem přímo od chalupy. V Přebuzi je pak velký rybník i s malou pláží, který je hlavně v horkém létě vyhledáván návštěvníky pro svou zaručenou čistotu vody. Veřejné koupaliště je v obci Šindelové (4 km ), krytý bazén pak najdete v Sokolově a Karlových Varech (27 km ).

Lezení

V nádherném údolí Nanci na Stříbrném potoce ( 6 km ) je ukryto žulové skalní město s vyznačenými a odjištěnými lezeckými cestami. Nově jsou vybudovány i dvě malé feraty. Celý skalní komplex je zasazen do vzrostlého smrkového lesa a poskytuje příjemné klima i v horkých letních dnech. Další možností pro lezení je soubor skal Staršidla u Horní Blatné 19 km, nebo známé Svatošské skály v údolí řeky Ohře u K.Varů (32 km )